Men: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: Top Finishers 0- 0 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Trinity Pominville CNS Y-12 4176 23 15 22:39.00 22:44.00 7:18/M 2 Cody Webb 4212 31 31 24:07.00 24:12.00 7:47/M 3 Maria Nia The Long Run 4257 40 36 24:38.00 24:51.00 7:57/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Darren Driscoll CNS Y-12 4057 31 1 17:04.00 17:07.00 5:30/M 2 Seth Shrout 4191 19 2 19:07.00 19:08.00 6:10/M 3 Michael Morrell Corryton Running Cl 4156 41 3 19:31.00 19:32.00 6:18/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Jen Shaffer The Long Run 4264 47 40 24:46.00 24:59.00 7:59/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Kevin McDonnell 4254 46 5 19:47.00 19:48.00 6:23/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Terri Kerley Clinton City School 4125 60 50 25:48.00 26:01.00 8:19/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Christopher Martin 4281 62 7 20:10.00 20:14.00 6:30/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Connie Smith CNS Y-12 4192 61 114 31:47.00 32:19.00 10:15/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Jeff Thornburg Corryton Running Cl 4201 67 30 24:06.00 24:18.00 7:46/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Rhonda Powers Clinton City School 4178 0 198 51:51.00 52:29.00 16:43/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Amelia Kramer CNS Y-12 4132 5 167 39:44.00 40:11.00 12:49/M 2 Irene Park SL Tennessee 4164 7 213 58:10.00 58:17.00 18:46/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Mason Dickerson LS Lawn & Stump 4055 9 67 27:15.00 27:19.00 8:47/M 2 Landon Holmes Clinton City School 4102 8 80 28:35.00 28:52.00 9:13/M 3 Bruce Tupper Clinton City School 4204 8 102 30:41.00 30:47.00 9:54/M 4 Jackson Duncan Clinton City School 4061 6 126 32:47.00 32:55.00 10:34/M 5 Brantley Holmes Clinton City School 4100 6 199 52:45.00 53:01.00 17:01/M 6 Ethan Park SL Tennessee 4163 8 215 58:17.00 58:24.00 18:48/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Regan Hurd 4103 14 65 27:06.00 27:24.00 8:44/M 2 Isabella Morabito Clinton Middle Cros 4256 13 69 27:37.00 27:39.00 8:54/M 3 Adah Freels Clinton City School 4070 11 96 30:10.00 30:24.00 9:44/M 4 Eva Allen Clinton Middle Cros 4236 14 106 30:55.00 31:00.00 9:58/M 5 Leah Thelen 4199 14 109 31:10.00 31:50.00 10:03/M 6 Lydia Geren LS Lawn & Stump 4074 12 115 31:51.00 32:06.00 10:16/M 7 Presley Ryan 4269 11 127 32:54.00 32:57.00 10:37/M 8 Kennedy Cook Clinton City School 4042 14 143 35:20.00 35:34.00 11:24/M 9 Annie Webster Clinton Middle Cros 4265 11 164 38:56.00 38:59.00 12:33/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Uriyah Pickett Clinton City School 4175 11 27 23:38.00 23:40.00 7:37/M 2 Lucas Metchikoff Clinton City School 4283 11 28 23:41.00 23:46.00 7:38/M 3 Heath Fielden LS Lawn & Stump 4244 13 37 24:41.00 24:44.00 7:57/M 4 Oliver Birkbeck Clinton City School 4012 11 39 24:45.00 24:46.00 7:59/M 5 Westin Glandon 4247 11 45 25:30.00 25:45.00 8:13/M 6 Theo Hill Clinton City School 4098 10 48 25:38.00 25:40.00 8:16/M 7 Emmett Reed Clinton Middle Cros 4259 13 68 27:31.00 27:37.00 8:52/M 8 Oliver Hill Clinton City School 4096 12 71 27:39.00 27:41.00 8:55/M 9 Joey Hill Clinton City School 4094 10 72 27:51.00 27:53.00 8:59/M 10 Caleb Brock 4020 13 133 33:34.00 33:59.00 10:49/M 11 Cruze Fielden LS Lawn & Stump 4243 12 144 35:20.00 35:24.00 11:24/M 12 Titus Geren LS Lawn & Stump 4075 10 145 35:23.00 35:26.00 11:25/M 13 Ray Allen 4002 13 148 35:45.00 35:51.00 11:32/M 14 Sidney Ryan 4268 11 163 38:56.00 38:59.00 12:33/M 15 Joe Patton Clinton Middle Cros 4271 11 165 39:04.00 39:06.00 12:36/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Raelynn Fielden LS Lawn & Stump 4066 17 86 29:21.00 29:38.00 9:28/M 2 Mckenzie Crisp LS Lawn & Stump 4045 16 116 31:53.00 32:11.00 10:17/M 3 Hayley Geren LS Lawn & Stump 4073 15 188 47:59.00 48:18.00 15:29/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Walter Kledzik 4130 17 8 20:50.00 20:53.00 6:43/M 2 Lucas Kendall LS Lawn & Stump 4124 19 13 22:02.00 22:04.00 7:06/M 3 Steven Geren LS Lawn & Stump 4246 19 14 22:19.00 22:22.00 7:12/M 4 Keaton Cook Clinton City School 4041 16 18 22:51.00 23:04.00 7:22/M 5 Caleb Kendall LS Lawn & Stump 4121 17 22 23:14.00 23:16.00 7:29/M 6 Dalton Kendall LS Lawn & Stump 4122 16 52 25:56.00 25:58.00 8:22/M 7 Zyrus Dew 4279 19 91 29:42.00 30:03.00 9:35/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Zyra Brigette Dew 4054 21 79 28:31.00 28:51.00 9:12/M 2 Emma Moore Clinton City School 4152 21 140 34:51.00 35:17.00 11:14/M 3 Ava Davis 4047 22 171 40:33.00 40:45.00 13:05/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Reed Taylor 4198 22 16 22:40.00 23:08.00 7:19/M 2 Steven Jordan 4118 21 25 23:27.00 23:34.00 7:34/M 3 Andrew Johnson Clinton City School 4106 22 88 29:28.00 29:56.00 9:30/M 4 Mason Gallaher 4072 24 170 40:32.00 40:42.00 13:04/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Kierstyn Sturmer 4197 29 57 26:32.00 27:04.00 8:33/M 2 Nicole Pazdziorko 4285 29 63 26:51.00 26:59.00 8:39/M 3 Katelyn Cooley 4043 26 98 30:19.00 30:30.00 9:47/M 4 Aliyson Brooks 4022 25 124 32:32.00 32:46.00 10:30/M 5 Emma Berry CNS Y-12 4010 26 137 34:05.00 34:39.00 11:00/M 6 Mallory O'Brien Clinton City School 4160 26 139 34:51.00 35:16.00 11:14/M 7 Hannah Wilhelm 4213 27 154 36:49.00 37:30.00 11:52/M 8 Kristen Daugherty She's a Runner, She 4046 27 172 40:53.00 41:19.00 13:11/M 9 Shelby Green 4079 28 178 41:28.00 41:37.00 13:22/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Matthew Pazdziorko 4284 28 11 21:24.00 21:33.00 6:54/M 2 Seongjae Lee SL Tennessee 4137 25 42 25:06.00 25:12.00 8:06/M 3 Chris Gillenwaters 4076 29 64 27:01.00 27:31.00 8:43/M 4 David Hickman 4092 29 82 28:43.00 29:04.00 9:16/M 5 Samuel Lenzen 4138 28 97 30:18.00 30:29.00 9:46/M 6 Jaehyung Park SL Tennessee 4165 26 128 33:10.00 33:15.00 10:42/M 7 Minwoo Gu 4082 28 129 33:10.00 33:15.00 10:42/M 8 Nicholas Edwards SL Tennessee 4064 29 156 37:21.00 37:31.00 12:03/M 9 David Hwang SL Tennessee 4104 25 186 47:41.00 47:46.00 15:23/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Nicole Lobur 4140 30 62 26:47.00 27:18.00 8:38/M 2 Courtney Grooms 4080 34 113 31:36.00 31:55.00 10:12/M 3 Chelsea Dye SL Tennessee 4242 31 149 35:46.00 36:08.00 11:32/M 4 Amber Kramer CNS Y-12 4131 34 166 39:39.00 40:06.00 12:47/M 5 Tracie Collier CNS Y-12 4039 34 181 42:49.00 43:12.00 13:48/M 6 Susan Johnson She's a Runner, She 4111 33 183 43:41.00 44:09.00 14:05/M 7 Taylor Powers Clinton City School 4179 30 196 51:50.00 52:27.00 16:43/M 8 Janae Holmes The Spice Girls 4101 34 202 52:53.00 53:09.00 17:03/M 9 Melanie McDaniel The Spice Girls 4149 32 203 52:53.00 53:08.00 17:03/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Eric Hansen LS Lawn & Stump 4087 31 4 19:37.00 19:39.00 6:20/M 2 Kevin Mayer CNS Y-12 4146 30 17 22:46.00 22:52.00 7:21/M 3 Chadwell Middleton 4150 34 20 23:03.00 23:12.00 7:26/M 4 Ethan Watson 4210 32 24 23:21.00 23:54.00 7:32/M 5 James Loy Coker Rental 4253 34 35 24:25.00 24:33.00 7:52/M 6 Rigoberto Baltazar 4005 32 54 26:17.00 26:46.00 8:29/M 7 Troy Dickerson LS Lawn & Stump 4056 31 60 26:43.00 27:19.00 8:37/M 8 Rodney Coker Coker Rental 4241 32 84 29:16.00 29:27.00 9:26/M 9 Sungwook Kang SL Tennessee 4120 30 142 35:17.00 35:21.00 11:23/M 10 Mindong Kim SL Tennessee 4128 30 151 36:09.00 36:16.00 11:40/M 11 Dae Kyung Choi 4034 34 157 37:38.00 38:00.00 12:08/M 12 Blake Buck 4029 31 179 41:29.00 41:38.00 13:23/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Kristina Bearden 4006 39 75 28:18.00 28:47.00 9:08/M 2 Sarah Freels Clinton City School 4071 37 101 30:37.00 30:51.00 9:52/M 3 Heather Rice Corryton Running Cl 4182 35 118 31:55.00 32:19.00 10:18/M 4 Sarah Duncan 4062 39 132 33:17.00 33:36.00 10:44/M 5 Kelly Detwiler 4053 37 169 40:07.00 40:38.00 12:56/M 6 Jennifer Christmas CNS Y-12 4035 36 180 42:31.00 42:49.00 13:43/M 7 Jenny Foster She's a Runner, She 4068 36 192 50:30.00 50:57.00 16:17/M 8 Lindsay Dunaway 4059 38 194 51:08.00 51:29.00 16:30/M 9 Jennifer Liming 4139 37 205 55:09.00 55:40.00 17:47/M 10 Abby Jo Godsey 4077 35 211 57:18.00 57:50.00 18:29/M 11 Elsa Lee SL Tennessee 4136 38 214 58:10.00 58:18.00 18:46/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Steven Moore 4155 37 10 21:21.00 21:26.00 6:53/M 2 Jason Wood 4218 39 19 22:53.00 22:59.00 7:23/M 3 Bradley Kappel 4250 36 23 23:18.00 23:32.00 7:31/M 4 Andrew Duncan 4060 37 29 23:57.00 24:05.00 7:43/M 5 Dale Goodin 4078 37 38 24:43.00 25:10.00 7:58/M 6 Jesse Pickett Clinton City School 4173 37 44 25:29.00 25:32.00 8:13/M 7 Jonathan Dye SL Tennessee 4063 35 46 25:31.00 25:39.00 8:14/M 8 Joseph Valero II 4266 39 51 25:51.00 25:58.00 8:20/M 9 Micah Kramer CNS Y-12 4133 39 58 26:37.00 26:53.00 8:35/M 10 David Yoon SL Tennessee 4224 38 73 27:54.00 28:04.00 9:00/M 11 Brian Long 4252 37 77 28:25.00 28:40.00 9:10/M 12 Samuel Barrack CNS Y-12 4267 39 89 29:30.00 29:38.00 9:31/M 13 Kevin Tupper Clinton City School 4205 36 90 29:40.00 29:47.00 9:34/M 14 Sunghoon Jung SL Tennessee 4119 36 104 30:51.00 31:14.00 9:57/M 15 David Hickey SL Tennessee 4091 35 146 35:36.00 35:47.00 11:29/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Stephanie Long The Spice Girls 4145 43 53 26:16.00 26:32.00 8:28/M 2 Olivia Hill Clinton City School 4097 40 59 26:40.00 26:49.00 8:36/M 3 Camila Metchikoff Clinton City School 4282 40 110 31:12.00 31:19.00 10:04/M 4 Cynthia Wright 4219 43 121 32:09.00 32:37.00 10:22/M 5 Jennifer Brown 4026 41 136 34:04.00 34:32.00 10:59/M 6 Laurie Morris SL Tennessee 4157 42 147 35:43.00 35:49.00 11:31/M 7 Hanna Wyatt CNS Y-12 4222 43 161 38:52.00 39:14.00 12:32/M 8 Sarah Herron CNS Y-12 4090 42 162 38:53.00 39:14.00 12:32/M 9 Stacy Cox 4044 44 175 41:08.00 41:33.00 13:16/M 10 Sheila Delalla SL Tennessee 4050 43 176 41:14.00 41:22.00 13:18/M 11 Sehee Yang SL Tennessee 4223 43 177 41:15.00 41:23.00 13:18/M 12 Jenny Zimmerman 4225 40 184 45:00.00 45:33.00 14:31/M 13 Lauren Foster 4069 40 210 57:17.00 57:50.00 18:29/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Josh Myles 4158 42 9 20:55.00 21:01.00 6:45/M 2 Joshua Parks CNS Y-12 4167 43 12 21:53.00 21:56.00 7:03/M 3 Jeffrey Bostrom 4238 40 43 25:15.00 25:18.00 8:08/M 4 Landon Hill Clinton City School 4095 44 49 25:44.00 25:54.00 8:18/M 5 Jay Birkbeck Clinton City School 4011 42 56 26:26.00 26:33.00 8:31/M 6 Steven Brooks SL Tennessee 4024 40 76 28:22.00 28:30.00 9:09/M 7 Danny Parrott Jr 4169 43 105 30:52.00 31:02.00 9:57/M 8 Changhee Lee SL Tennessee 4135 44 117 31:55.00 31:59.00 10:18/M 9 Joey Smith Clinton City School 4193 44 125 32:40.00 32:52.00 10:32/M 10 Jason Lavender CNS Y-12 4134 43 141 34:54.00 35:04.00 11:15/M 11 Adam Detwiler 4052 43 168 40:06.00 40:38.00 12:56/M 12 Michael Thelen 4200 43 173 40:53.00 41:32.00 13:11/M 13 David Oglesby 4161 44 191 50:23.00 50:40.00 16:15/M 14 Namkyu Park SL Tennessee 4166 41 216 58:23.00 58:23.00 18:50/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Patti Tipton 4203 46 85 29:17.00 29:32.00 9:27/M 2 Teresa Rogers 4184 49 92 29:49.00 30:08.00 9:37/M 3 Taryn Bryant CNS Y-12 4028 48 112 31:36.00 31:56.00 10:11/M 4 Elizabeth Kendall LS Lawn & Stump 4123 49 120 32:01.00 32:20.00 10:19/M 5 Erin Rood CNS Y-12 4185 46 185 46:18.00 46:43.00 14:56/M 6 Carey Norton CNS Y-12 4159 46 189 49:22.00 49:52.00 15:55/M 7 Leigh Ann Moore 4154 49 190 49:55.00 49:55.00 16:06/M 8 Betsy Wilson 4214 46 193 51:07.00 51:29.00 16:29/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Jeremy Sexton 4263 46 6 19:47.00 19:48.00 6:23/M 2 Sungkwan Kim SL Tennessee 4234 48 78 28:31.00 28:35.00 9:12/M 3 Jeff Hamilton LS Lawn & Stump 4085 49 81 28:38.00 28:47.00 9:14/M 4 Scott Powell 4177 49 94 30:05.00 30:28.00 9:42/M 5 Darin Scarbrough 4187 48 100 30:23.00 30:30.00 9:48/M 6 Jeff Fowler 4245 45 122 32:22.00 32:58.00 10:26/M 7 Seonho Song SL Tennessee 4195 45 150 35:50.00 36:04.00 11:33/M 8 Lloyd Gutierrez CNS Y-12 4083 48 212 57:29.00 57:51.00 18:32/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Amy Brock 4239 51 138 34:32.00 34:54.00 11:08/M 2 Nikki Lockhart 4142 54 152 36:38.00 36:56.00 11:49/M 3 Christy Jones 4113 53 158 38:04.00 38:33.00 12:17/M 4 Lorrie Irwin Clinton City School 4105 50 197 51:51.00 52:27.00 16:43/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Michael Bowling 4016 52 34 24:23.00 24:33.00 7:52/M 2 Chris Bryant 4027 50 61 26:45.00 27:05.00 8:37/M 3 Wayne Painter 4162 54 107 30:59.00 31:11.00 10:00/M 4 Jay Everett CNS Y-12 4065 50 123 32:24.00 32:51.00 10:27/M 5 Jason Brock 4021 52 134 33:35.00 33:59.00 10:50/M 6 Ron Irwin Clinton City School 4249 54 195 51:50.00 52:27.00 16:43/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Becky Jones 4112 56 83 29:12.00 29:24.00 9:25/M 2 Phetsamone Bergersen 4237 55 103 30:47.00 30:58.00 9:56/M 3 Bonnie Harlow CNS Y-12 4088 57 160 38:49.00 39:15.00 12:31/M 4 Kathy Johnson 4109 57 206 55:10.00 55:40.00 17:47/M 5 Tammie Ballerini 4227 57 208 57:05.00 57:21.00 18:25/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Mike Sexton 4188 57 21 23:13.00 23:59.00 7:29/M 2 Bobby Lockhart 4141 56 26 23:34.00 23:38.00 7:36/M 3 Scott Johnson Clinton City School 4110 55 55 26:18.00 26:35.00 8:29/M 4 Mark Rinehart Corryton Running Cl 4183 57 66 27:10.00 27:15.00 8:46/M 5 Jeffrey Long Corryton Running Cl 4144 57 74 28:01.00 28:05.00 9:02/M 6 Scott Gillenwaters 4235 59 95 30:07.00 30:36.00 9:43/M 7 Michael Benson 4008 59 111 31:35.00 32:09.00 10:11/M 8 Chuck Dugger 4058 57 159 38:09.00 38:38.00 12:18/M 9 Greg Davis 4048 55 187 47:57.00 48:53.00 15:28/M 10 David Johnson 4107 55 204 55:08.00 55:40.00 17:47/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Anne Victoria 4206 63 119 31:58.00 32:15.00 10:19/M 2 Lois Seiber 4262 62 130 33:11.00 33:32.00 10:42/M 3 Cherie Milakovic 4255 62 131 33:14.00 33:34.00 10:43/M 4 Luann Hanchett 4086 61 135 33:56.00 34:08.00 10:57/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Jack Webb 4232 60 47 25:34.00 25:44.00 8:15/M 2 Tim Parrott 4168 62 93 29:59.00 30:11.00 9:40/M 3 Bill Monroe 4151 63 108 31:08.00 31:31.00 10:02/M 4 Peter Ballerini 4228 60 207 57:01.00 57:20.00 18:23/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Terri King 4129 66 182 43:27.00 44:00.00 14:01/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 Ernie Brooks 4023 69 32 24:15.00 24:21.00 7:49/M 2 Mike Davis 4049 66 41 25:02.00 25:06.00 8:04/M 3 Logan Hickman 4093 65 87 29:27.00 29:45.00 9:30/M 4 Jackie Champion 4270 67 201 52:52.00 53:26.00 17:03/M 5 Ed Ballerini 4229 65 209 57:08.00 57:27.00 18:26/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 James Brown 4025 70 70 27:37.00 27:49.00 8:54/M 2 Alan Beddingfield 4007 73 99 30:21.00 30:36.00 9:47/M 3 Richard Wright Corryton Running Cl 4220 72 155 36:51.00 37:12.00 11:53/M Top
Chip Gun Place Name Team Bib No Age Overall Time Time Pace 1 John Byrd 4032 76 33 24:22.00 24:29.00 7:52/M 2 Jerry Tipton 4202 80 153 36:44.00 36:58.00 11:51/M 3 Frank Bushakra Corryton Running Cl 4031 75 174 40:54.00 41:10.00 13:12/M 4 Lynn Denton 4051 79 200 52:51.00 53:25.00 17:03/M